Bestyrelse

Bestyrelsen består af følgende personer:

Torben Larsen (Formand)

Møllemarken 41
4660 Store-Heddinge
mob.: 2042 7237
mail.: torben.larsen@mail.tele.dk

Niels Bauer

Havrevænget 6
4600 Køge
mob.: 5258 8991
mail.: niels.bauer@gmail.com

Lizette Vesterlyng Larsen (Næstformand)

Møllevej 25
4683  Rønnede
mob.: 6131 0488
mail.: leder@skelbaekfriskole.dk

Peter Stage

Georginevej
4600 Køge
mob.: 2961 9007
mail.: peter.stage@skolekom.dk

Gitte Jensen

Jyderupvej 18
4683 Rønnede
tlf.: 2364 2061
mail.: gitte@hylleholtopholdssted.dk

Henning Poulsen

Jagtvej 9
4653 Karise
tlf.: 5678 8263
mob.: 2334 3446
mail: henning1512@yahoo.dk

Lærerrepræsentant:

Niklas Quistgaard

mob.: 2764 6418
mail.: niklas@mindehoej.dk

Feriekalender

Feriekalender for skoleåret 2017-2018.

Her finder du os

Her finder du vores adresse.

Undervisning

Undervisningen på Mindehøjskolen lever op til folkeskoleloven, og vi fører eleverne til folkeskolens afgangsprøve i fuld fagrække.

Ledige pladser

Vi har lige nu ledige pladser på skolen. Kontakt skoleleder Michael Blem Clausen på 5650 6338/4084 1329 E-mail: post@mindehoej.dk for at høre mere.  

Kontakt os